Upoznajte naše govornike
Lora Vidović
mr. sc., dipl. iur., pročelnica Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom Grada Zagreba
Lora Vidović ostavila je značajan trag u područjima zaštite i promicanja jednakosti, socijalne pravednosti i ljudskih prava. Njezina karijera obuhvaća brojne uloge na međunarodnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini, a njezin rad kao pučke pravobraniteljice Republike Hrvatske, zamjenice pravobraniteljice za djecu i voditeljice Ureda UNICEF-a u Hrvatskoj svakako je doprinio zaštiti temeljnih prava građana. Orden Viteškinje Legije časti, najvažnijeg odlikovanja Francuske Republike, koji joj je zbog predanosti i autoriteta dodijeljen 2021. godine svjedoči o njezinoj iznimnoj predanosti u obrani prava i demokratskih vrijednosti koje čine temelj europskog identiteta. Njezina uloga kao pročelnice Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom Grada Zagreba omogućuje da nastavi raditi na unapređenju socijalne pravednosti, inkluzije i dostupnosti zdravstvenih usluga za sve građane i građanke Grada Zagreba, a posebice najranjivije.
Milivoj Jovančević
prof. prim. dr. sc., dr. med., spec. pedijatar, poliklinika Salvea
Milivoj Jovančević specijalizirao je pedijatriju i djeluje u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. Njegova daljnja edukacija i djelovanje vezani su za rani rast i razvoj djece, mentalno zdravlje te socijalnu i preventivnu pedijatriju. Zadnjih godina fokus djelovanja usmjeren je na probleme debljine, slabokrvnosti i nepovoljnih čimbenika iz okoliša. Temeljni se koncept zasniva na sveobuhvatnom (holističkom) konceptu zdravlja koji govori da, osim medicinskog zdravlja (tjelesnog i duševnog), postoji i socijalno i edukacijsko zdravlje. Objavio je osamdesetak znanstvenih i stručnih članaka koji su objavljeni u domaćim i inozemnim stručnim časopisima. Objavio knjigu „Godine prve: zašto su važne?“; jedan od autora udžbenika „Dječja i adolescentna psihijatrija“ i koautor udžbenika „Pružanje pomoći obiteljima s malom djecom u kriznim situacijama“. Od 2006. je stručni suradnik u UNICEF-ovom programu „Prve 3 su važne“. Iste godine počinje rad na Odsjeku za odgojiteljski studij Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu kao nosilac kolegija Zaštita zdravlja i njega djece predškolske dobi. Predaje i na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te na Filozofskom fakultetu sveučilišta u Zagrebu. Voditelj je kolegija Tjelesna trauma u djece u sklopu interdisciplinarnog specijalističkog poslijediplomskog studija „Prava djece“ pri Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Predsjednik je nevladine udruge „Centar dječjeg zdravlja“ unutar kojeg se provode programi zdravstvenog prosvjećivanja i primarne prevencije bolesti djece predškolske dobi.
Nataša Jokić-Begić
prof.psihologije, redovni profesor na katedri za kliničku psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu
Nataša Jokić-Begić redovita je profesorica u trajnom zvanju na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Područje njezinog profesionalnog interesa je klinička psihologija, prije svega psihički poremećaji, njihova etiologija i tretmani. Od početka svoje znanstveno-istraživačke karijere usmjerena je na anksiozne smetnje te transdijagnostičke etiološke čimbenike, primjerice anksioznu osjetljivost. Zadnjih godina bavi se temom kiberohondrije, odnosno kompulzivnog pretraživanja zdravstvenih informacija na internetu, koja svoj negativan utjecaj pokazuje upravo tijekom zdravstvenih kriza. Zajedno sa suradnicama provela je sveobuhvatno istraživanje psihičkih posljedica pandemije u različitim dobnim skupinama pod nazivom „Kako smo – život u Hrvatskoj u doba korone“.
Darko Marčinko
prof. dr. sc., dr.med., psihijatar, subspec. iz biologijske psihijatrije, psihoanalitički i obiteljski psihoterapeut, pročelnik Odjela za personologiju i poremećaja hranjenja u KBC-u Zagreb
Darko Marčinko je doktor medicine, specijalist psihijatar (uži specijalist iz biologijske psihijatrije, iz psihoterapije te forenzičke psihijatrije), doktor znanosti te redoviti profesor na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Predstojnik je Klinike za psihijatriju i psihološku medicinu Medicinskog fakulteta KBC Zagreb. Psihoanalitički je i obiteljski psihoterapeut, završio je i dodatne psihoterapijske edukacije u Anna Freud centru u Londonu. Stalni je sudski vještak. Ima status primarijusa. Predsjednik je Hrvatskog društva za personologiju, poremećaje ličnosti i poremećaje hranjenja pri Hrvatskom liječničkom zboru. Redoviti je član Akademije medicinskih znanosti Hrvatske.
Ulla Marton
doc.prim. dr. sc., Poliklinika za ginekologiju i porodništvo dr. Marton
Ulla Marton završila je osnovnu, srednju školu i Medicinski fakultet u Zagrebu, gdje je diplomirala 1990. godine. Poslijediplomski znanstveni studij upisala je 1991. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, te je magistrirala 1996. godine na temu "Ultrazvuk u Kliničkoj medicini" . Doktorirala je 2005. godine, iz područja ginekološke endokrinologije i humane reprodukcije. Od 1992. do 1999. godine radila je kao znanstveni novak i specijalizant ginekologije i porodništva o OB "Sveti Duh". 2009. godine stekla naziv primarius, a 2010. subspecijaliste iz ginekološke endokrinologije i humane reprodukcije, 2019. postaje gostujući predavač na SSST Sarajevo. Naslov docenta stječe 2022., na MF Sveučilišta u Rijeci. U svrhu daljeg usavršavanja boravila je na Rambam Medical Centar, Haifa, Izrael, Erasmus Universiteit Roterdam, Academic Hospital Roterdam Dijikzigt, Nizozemska, St. Bartholomey Hospital, London, Engleska, Splošna bolnica Maribor; Slovenija. Autorica i koautorica brojnih publikacija, recenzentica knjiga Ch Northrup za RH. Dubokog uvjerenja u povezanost tjelesnog te emocija i misli kao i transgeneracijskog prijenosa nasljeđa, voli spajati duh, tijelo i misao. Dobitnica nagrade RH za humanitarni rad.
Goran Krstačić
redoviti profesor, Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku, specijalist interne medicine, uža specijalizacija iz kardiologije, primarijus
Goran Krstačić nakon završetka Medicinskog fakulteta, magistrirao je 1992. a doktorirao 2002., naslov disertacije „Ispitivanje nelinearne dinamike kratkih vremenskih serija kod bolesnika sa stabilnom anginom pektoris“. Radi u Poliklinici za prevenciju kardiovaskularnih bolesti i rehabilitaciju Srčana u Zagrebu, obnaša funkciju ravnatelja od 2014. Redoviti je profesor na Fakultetu za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek, izvanredni profesor na Medicinskom fakultetu u Osijeku, znanstveni savjetnik u trajnom zvanju na Medicinskom fakultetu u Zagrebu i profesor stručne škole u trajnom zvanju na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu. Završio je školovanje „Menadžer u zdravstvu“2015. diplomiravši sa završnim radom „Organizacija ambulantne kardiovaskularne rehabilitacije u Poliklinici Srčana“ i „Leadership and Management in Cardiovascular Medicine“ 2016. u Beču, u organizaciji Europskog kardiološkog društva i Europske agencije za srce iz Brussels-a. Priznat mu je naziv primarijus 2006. Član je Odbora za kardiovaskularne bolesti Razreda za medicinske znanosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti od 2016 i Znanstvenog vijeća za antropologijska istraživanja Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti od 2017. godine. Član je Savjeta za zdravlje grada Zagreba od 2017. Na Europskom kardiološkom kongresu 2005 g. primio je diplomu Europskog kardiologa, 2006. godine izabran je za Fellow-a Europskog kardiološkog društva (FESC), a 2017. za Fellow-a Europske udruge za srčani ritam (FEHRA). Do sada je objavio više od 150 znanstvenih i stručnih radova. Urednik je 3 sveučilišna udžbenika, Neurokardiologija 2018. i Kardioneurologija 2022., Bolesti srca i krvnih žila, 2024; te koautor i autor šest sveučilišnih udžbenika i 2 priručnika. Istakao se u organizaciji međunarodnih kongresa i simpozija iz oblasti kardiologije, ateroskleroze, digitalnog zdravlja. Sudjelovao je u 9 znanstvenih i stručnih projekata u Republici Hrvatskoj i inozemstvu. Član je uređivačkog odbora desetak znanstvenih časopisa iz Europe i SAD.
Davorka Herman Mahečić
spec. endokrinologije i dijabetologije, KBC Zagreb
Davorka Herman Mahečić specijalist je interne medicine, subspecijalist endokrinologije i dijabetologije s dugogodišnjim iskustvom u kliničkom radu. Zaposlena je u Klinici za ženske bolesti i porode u Zavodu za humanu reprodukciju i endokrinologiju. Uži stručni interes pronašla je u dijabetesu i reproduktivnoj endokrinologiji. Autorica je i koautorica brojnih publikacija u indeksiranim časopisima, pozvana predavačica na stručnim kongresima te ispitivačica u kliničkim ispitivanjima.
Robert Likić
izv. prof., dr. sc., Katedra interne medicine Medicinskog fakulteta u Zagrebu, subspec. kliničke farmakologije
Diplomirao je među 5% najboljih studenata svoje generacije te potom kao znanstveni novak završio specijalizaciju iz interne medicine 2007. godine i doktorirao na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2008. godine. U sklopu znanstvenog rada, uz brojna međunarodna i domaća kongresna priopćenja i stručne radove, kao autor ili koautor objavio je više od 100 izvornih znanstvenih radova, dobitnik je nekoliko nagrada i stipendija: 1. Dekanova nagrada za najboljeg studenta (1997); 2. Stipendija grada Zagreba (1999-2001); 3. International Networking for Young Scientists grant (2007; British Council; UK); 4. Josip Matovinović stipendija (2008; University of Michigan Medical School; Ann Arbor; SAD); 5. Outstanding Early Educator Award – Svjetski kongres farmakologije i kliničke farmakologije (IUPHAR; 2010; Kopenhagen, DK). Njegove nastavne aktivnosti obuhvaćaju nastavu iz internističke propedeutike, interne medicine i modula Racionalno propisivanje lijekova u sklopu dodiplomske edukacije te koordinaciju i sudjelovanje u nastavi kolegija „Osobitosti kliničkih medicinskih istraživanja“ na hrvatskom i engleskom jeziku u sklopu poslijediplomskog doktorskog studija na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Sanja Gregurić
prim. dr. sc., dr. med., spec dermatovenerologije, DERMOLab
U profesionalnom pristupu Sanje Gregurić, dermatovenerologija je njezino određenje, a koža organ koji je uvijek inspirira. Posvećena holističkom i cjelovitom pristupu, ona kombinira svoje stečeno znanje i iskustvo kako bi svakom pacijentu pristupila individualno, s punom pažnjom. Svjesna je da koža predstavlja "prozor" u unutrašnjost tijela, te se uvijek trudi interpretirati njezin govor tijela na najprofesionalniji način.
Antun Koprivanac
dr. med, specijalist je interne medicine i subspecijalist pulmologije
Antun koprivanac je rođen 1981. godine u Zagrebu. Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu završava 2006. godine s odličnim uspjehom. Nakon završetka pripravničkog staža i položenog državnog ispita, 2007. godine zapošljava se kao znanstveni novak u Klinici za onkologiju i nuklearnu medicinu KBC-a Sestre Milosrdnice na projektu akademika Zvonka Kusića. Od 2008. godine do 2013. godine specijalizira internu medicine za Kliniku za plućne bolesti “Jordanovac” KBC-a Zagreb. Od 2014. godine do 2016. godine subspecijalizira pulmologiju u Klinici za pulmologiju “Jordanovac” KBC-a Zagreb gdje radi do lipnja 2019. godine. Od lipnja 2019. godine zaposlen je kao specijalist internist, subspecijalist pulmologije u KB “Sveti Duh”. Od srpnja 2020. godine do kolovoza 2023. godine vodi Odjel onkologije i interventne pulmologije u KB “Sveti Duh”. Tijekom navedenog perioda uvodi gotovo sve invazivne metode dijagnostike i liječenja tumorskih te upalnih bolesti pluća i pleure (brohoskopske te transtorakalne biopsije tumora prsišta pod kontrolom MSCT-a, drenaže prsišta, terapijske endoskopske metode liječenja stečenih bolesti velikih dišnih puteva - endoskopske rekanalizacije traheje i glavnih bronha kod sekundarnih benignih i malignih stenoza). Od rujna 2023.g. pridružuje se timu Poliklinike Aviva. Tijekom specijalizacije interne medicine i subspecijalizacije pulmologije proveo je usavršavanje u više Europskih centara (AKH Beč, Asklepios Hospital Barmbek Hamburg, Central Clinic of Athens…). 2016. godine upisuje poslijediplomski doktorski studij “Biomedicina i zdravstvo” pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Autor je 10-tak stručno-znanstvenih radova publiciranih u indeksiranim časopisima. Član je Hrvatskog liječničkog zbora, Hrvatskog pulmološkog društva i Europskog respiratornog društva. Poseban interes: dijagnostika i liječenja opstrukivnih plućnih bolesti (astme i KOPB-a), tumora pluća i pleure, ultrazvuk prsnog koša, bronhoskopija, transtorakalna biopsija…
Ružica Jurakić Tončić
specijalist dermatovenerologije, subspecijalist dermatološke onkologije, KBC Zagreb
Ružica Jurakić Tončić specijalist je na Klinici za dermatovenerologiju KBC Zagreb i Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Područje njezinog profesionalnog interesa je dermatološka onkologija i imunologija i alergologija u dermatologiji. Na području alergologije osobit interes posvećuje ulozi i funkciji epidermalne barijere i području atopijskog dermatitisa. Doktorsku dizertaciju izrađuje u suradnji s Akademskim medicinskim centrom u Amsterdamu na području biomarkera atopijskog dermatitisa, te većinu svoje znanstveno-istraživačke karijere ostvaruje na području atopijskog dermatitisa. Autorica je i koautorica brojnih publikacija u indeksiranim časopisima, pozvana predavačica na stručnim kongresima te aktivno sudjeluje u kliničkim ispitivanjima baš na području alergologije. Aktivno je uključena u promociju svjesnosti potrebe adekvatnog liječenja atopijskih bolesti, kao i edukator na području sustavnih terapijskih opcija za teške oblike atopijskog dermatitisa.
Branko Kolarić
prof. prim. dr. sc., ravnatelj NZJZ "Dr. Andrija Štampar"
Branko Kolarić liječnik je specijalist i primarijus epidemiologije. Ravnatelj je Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“, redoviti profesor epidemiologije Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te voditelj Referentnog centra Ministarstva zdravstva za zaštitu zdravlja starijih osoba. Rođen je u Zagrebu 1973. godine gdje je i završio obrazovanje do stupnja doktora znanosti. Doktorirao je iz područja epidemiologije HIV infekcije u Hrvatskoj 2007. godine. Profesionalno se usavršavao u Imperial College London, Erasmus programima te Europskom centru za sprečavanje i kontrolu bolesti. Znanstveni i stručni interesi su mu teorijska epidemiologija, interventna epidemiologija i gerontologija. Mentor je i trener u edukaciji iz interventne epidemiologije Europskog centra za sprečavanje i kontrolu bolesti. Autor je u 75 znanstvenih radova i poglavlja u 20 stručnih/znanstvenih knjiga. Pod njegovim mentorstvom doktoriralo je petero studenata, a završne i diplomske radove uspješno je obranilo 30 studenata. Kao suradnik ili voditelj sudjelovao je u 14 znanstvenih i stručnih projekata. Recenzirao je radove za 27 znanstvenih časopisa. Bio je i recenzent u dva poziva za europske znanstvene projekte (FP7 i Horizon 2020). Redoviti je član Akademije medicinske znanosti Hrvatske i član Hrvatskog liječničkog zbora.
Borka Pezo Nikolić
prim. dr. sc., dr. med., spec. interne medicine, subspec. kardiologije, KBC Zagreb
Borka Pezo Nikolić zaposlena je u Klinici za bolesti srca i krvnih žila, KBC Zagreb.Predsjednica je hrvatske udruge za aritmije Ritam srca, čiji je temeljni cilj edukacija opće populacije iz područja srčano žilnih bolesti s posebnim osvrtom na srčane aritmije. Svoj radni dan provodi u sali za intervencijsko liječenje aritmija. Osim edukacije javnosti poseban interes ima za otkrivanja genetskih bolesti koje podižu rizik iznenadne srčane smrti. Autorica je i koautorica brojnih publikacija u indeksiranim časopisima, pozvana predavačica na stručnim kongresima te suvoditeljica nekoliko europskih registara pacijenata s firbilacijom atrija.
Stribor Marković
docent na Fakultetu biotehnologije i razvoja lijekova u Rijeci
Stribor Marković nakon inicijalnih ideja oko studiranja stranih jezika, odlučuje se za Farmaceutsko-biokemijski fakultet. Diplomirao je medicinsku biokemiju i farmaciju, a doktorirao je farmaceutske znanosti. Radio je u farmaceutskom istraživanju, a kasnije i u kontroli kvalitete. Nikada nije skrivao svoju fascinaciju onim što zovu alternativa, a nakon prizemljenja, ostala je ljubav prema ljekovitim biljkama i realnosti koje pružaju u 21. st., nadopunjena mikronutricijom. Nikada nije skrivao svoje vjerovanje da u sve treba uložiti emocije. Prema njegovom mišljenju, znanost je sve, samo ne i topla – tvrdi kako ona katkada može biti i tužna, ali je zato uvijek inspirativna. Voli pisati o povijesti medicine i znanosti, pokušavajući pronaći balans između činjenica i osjećaja.
Romana Galić
dr. sc., zamjenica pročelnice Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom Grada Zagreba
Romana Galić dodiplomsko obrazovanje diplomiranog socijalnog radnika stječe 1997. godine na Pravnom fakultetu u Zagrebu, Studijskom centru socijalnog rada. U Gradskoj upravi Grada Zagreba zapošljava se 1998. gdje je i trenutno zaposlena kao zamjenica pročelnice Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom. Godine 2011. stječe akademski naziv „sveučilišna specijalistica managementa neprofitnih organizacija i socijalnog zagovaranja“ na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, Poslijediplomskom studiju „Management neprofitnih organizacija i socijalno zagovaranje“. Doktorski studij Socijalni rad i socijalna politika završava 2021. na Pravnom fakultetu u Zagrebu te stiče akademski naziv doktora znanosti obranivši doktorski rad pod nazivom „ Kvaliteta života i psihosocijalna dobrobit majki u jednoroditeljskim obiteljima“. Cijeli svoj radni vijek permanentno se educirala, najviše na području socijalne zaštite, a u proteklih desetak godina sudjelovala je na nizu seminara i edukacija koje su obogatile njezina znanja i vještine. Članica je raznih povjerenstava, delegacija i savjeta. Godine 2007. izabrana je u zvanje asistenta na Filozofskom fakultetu u Osijeku, Odsjek za psihologiju, na kolegiju Siromaštvo i solidarnost, a od 2009. predavač je na Poslovnoj akademiji Experta. Dugi niz godina neposredno se bavi socijalno ugroženim i ranjivim skupinama stanovništva. Sukreatorica je Socijalne politike Grada Zagreba, koja Grad Zagreb svrstava visoko na ljestvici gradova s modernim i proaktivnim pristupom borbi protiv siromaštva. Autorica je i koautorica znanstvenih radova i publikacija.
Daniel Lovrić
dr. med., specijalist interne medicine uže specijalnosti iz kardiologije
Daniel Lovrić specijalist je interne medicine, te je potom subspecijalizirao se u kardiologiji s naglaskom na intenzivno kardiološko liječenje iz kojeg se i međunarodno educirao tijekom dvije godine usmjereno usavršavao na Green Lane Cardiovascular Service u Aucklandu, Novi Zeland. Dodatnu jednogodišnju edukaciju kao klinički novak iz ehokardiografije završio je na Sveučilištu Claude Bernard u Lyonu Francuska. Aktivni je predavač iz ehokardiografije, intenzivne kardiološke skrbi te liječenja srčanog zatajivanja te je predavao na međunarodnim i nacionalnim kongresima iz kardiologije i ehokardiografije. Osim navedenog, predavač je i na postdiplomskom specijalističkom studiju Medicinskog fakulteta u Zagrebu, te Medicinskog fakulteta u Splitu, a sudjelovao je u izradi europskih stručnih smjernica.
Mirela Šentija Knežević
dr. sc., prof. log., univ. spec. admin. urb., pomoćnica pročelnice Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom Grada Zagreba
Mirela Šentija Knežević u sustavu zdravstva zaposlena je od 1995. godine, a posljednjih 20 godina obavlja stručne i rukovodeće poslove unutar lokalne i područne samouprave Grada Zagreba dok akademski stupanj doktorice znanosti svjedoči o njezinom znanstvenom doprinosu. Snažno zalaganje za unaprjeđenje implementacije telemedicine i inovativnih rješenja odražava suvremeni pristup zdravstvenom sustavu i istovremeno otkriva njezinu želju za modernizacijom, s ciljem ostvarivanja bolje skrbi o pacijentima. U svom radu i djelovanju predlagala je i uvodila inicijative sukladno prepoznatim potrebama u zajednici. Njezina ustrajnost prepoznata je i kroz dodijeljeno priznanje Hrvatske psihološke komore za poseban doprinos i rad u zaštiti i unapređenju mentalnog zdravlja građana grada Zagreba. Mirela Šentija Knežević je i glavna urednica web portala “Mentalno zdravlje grada Zagreba”, a posvećenost integraciji i proširenju telemedicinskih usluga i tehnologija svjedoči njenom angažmanu u ovom području i u okviru EU projekta „Remote healthcare for silver Europe (CARES)“. Kao članica projektnog tima aktivno se zalaže za poboljšanje instrumenata među partnerskim regijama sudionicama koji se odnose na strukturne fondove i na regionalne politike kako bi se specijalizirale i širile usluge telemedicine za ciljane korisničke skupine. Aktivna je sudionica brojnih međunarodnih i nacionalnih skupova, poseban interes prepoznat je u području istraživačkog rada te je autorica nekoliko znanstvenih i stručnih radova, sažetaka i publikacija.
Šime Mijić
dr. med., spec. fizijatar – reumatolog, poliklinika Faktor Zdravlje
Šime Mijić je subspecijalist reumatolog te stalni sudski vještak Županijskog suda u Zagrebu. Predavač je na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu i član niza hrvatskih i međunarodnih organizacija i udruženja. Područje interesa su mu dijagnostika i liječenje boli, infiltracijske tehnike, skolioze, rano otkrivanje upalnih reumatskih bolesti, dijagnostički te intervencijski ultrazvuk u bolestima lokomotornog sustava. Vlasnik je i osnivač Poliklinike Faktor zdravlje u Zagrebu i Privatne ordinacije za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju u Jastrebarskom.
Gordana Fressl Juroš
dr.sc., spec. med. biokem., Synlab, voditelj biokemijskog laboratorija Zaprešić
Gordana Fressl Juroš rođena je 1. rujna 1972. godine u Zagrebu. Osnovnu i srednju školu (Škola za medicinske sestre Mlinarska) pohađala je u Zagrebu. Farmaceutsko-biokemijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu upisala je 1993. godine i diplomirala 1998. godine. Diplomski rad „Buserelinski test u žena s hirzutizmom“ izradila je u Endokrinološkom laboratoriju Zavoda za internu medicinu Kliničkoga bolničkog centra Zagreb pod stručnim vodstvom dr.sc. Vesne Plavšić i prof.dr.sc. Mirka Koršića. Nakon obavljenoga stručnog staža u Kliničkoj bolnici „Sestre milosrdnice“, 2000. godine položila je državni ispit pri Ministarstvu zdravstva RH i od 2001. godine do danas kontinuirano radi u struci. Godine 2011. položila je specijalistički ispit iz područja medicinske biokemije i stekla naziv specijalist medicinske biokemije. Od 2002. do 2017. godine radila je u Kliničkome bolničkom centru Zagreb, lokacija Rebro, u Endokrinološkom laboratoriju Zavoda za internu medicinu te nastavno u Odjelu za hitnu laboratorijsku dijagnostiku i pretrage uz bolesnika. Od 2017. godine do 2023. Radila je kao voditelj Odjela za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku Dječje bolnice Srebrnjak. 2023. Radi u poliklinici SYNLAB kao voditelj medicinsko – biokemijskog laboratorija Zaprešić. Znanstveni poslijediplomski studij medicinske biokemije upisala je akademske godine 2001./2002. na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu, a akademske godine 2009./2010. nastavila je poslijediplomski doktorski studij, grana medicinsko-biokemijske znanosti. Članica je Hrvatske komore medicinskih biokemičara i Hrvatskog društva za medicinsku biokemiju i laboratorijsku medicinu.
Sebastijan Orlić
dr. sc.mag. ing. cheming., Kvaliteta Života
Sebastijan Orlić doktor znanosti inženjerske kemije u polju biotehnologije, instruktor fitnessa i certificirani exercise nutrition coach fokusiran na primjenu znanosti u cilju promicanja dugovječnosti te postizanja optimalnih životnih i sportskih performansi. Bavi se proučavanjem utjecaja zdravlja i funkcije mikrobiote kroz suplementaciju i farmakologiju s ciljem produžavanja perioda vitalnosti i životnog vijeka. Također, Sebastian bilježi i brojne sportske uspjehe.
Ana-Marija Liberati Pršo
dr. sc., dr. med., spec. interne medicine, dr. sc. nutricionizma
Ana-Marija Liberati Pršo medicinu promatra kroz prizmu nutricionizma, a nutricionizam kroz prizmu medicine. Otkako je doktorirala nutricionizam na PBF-u živi svoj san fuzionirajući oko ove dvije struke i to kroz svakodnevni ambulantni rad s dijabetičkim, preddijabetičkim i pretilim bolesnicima. Godinama se, djelujući putem dijabetičkih udruga, javnozdravstvenih kampanja i medija, bori za adekvatnu prevenciju i rano, multidimenzionalno liječenje dijabetesa, predijabetesa i pretilosti. Suosnivač je prvog hrvatskog Centra za kardiometabolizam i klinički nutricionizam (u kliničkoj bolnici Sveti Duh, gdje radi kao internist i budući dijabetolog) te je duboko uvjerena da će holizam i interdisciplinarnost postati moćno oružje u borbi protiv pandemije kroničnih bolesti.
Ognjen Bagatin
MBA, serijski poduzetnik i menadžer
Ognjen Bagatin serijski je poduzetnik, menadžer i poduzetnički influencer. Suvlasnik je i direktor Futura Medical Group u čijem su vlasništvu Poliklinika Sinteza, Poliklinika Sabol i Poliklinika Markušić, kao i tvrtke Futura Partners koja ulaže u mala i srednja poduzeća s velikim izvoznim potencijalom kao što je tvrtka za luksuzni interijer, Sinago iz Oroslavja. Suvlasnik je Poliklinike Bagatin i Medijske platforme Poduzetnik i Naturala. Nakon završenog MBA studija na Cotrugliju, ulazi u predsjedništvo Udruge MBA Croatia, koja okuplja MBA alumnije s više od 15 različitih MBA studija. Budući da je dugi niz godina Ognjen Bagatin vodio sportske momčadi i klubove kao trener, u korporativnu kulturu svake svoje kompanije nastoji kao lider unijeti timski duh, zajedništvo, viziju i ispravne vrijednosti. Povrh toga, Ognjen je i konzultant za 20-ak klinika u Europi (Češka, Poljska, Estonija, Bugarska, Rumunjska...), kao i u Hrvatskoj, u području medicinskog menadžmenta i zdravstvenog turizma. Aktivan je u nekoliko Izvršnih odbora i Vijeća vezanih za razvoj zdravstvenog turizma u Hrvatskoj, u kojem vidi ogroman potencijal (Vijeće za medicinski turizam pri HGK, Izvršni odbor za zdravstvo u HUP-u itd.). Uz to je u savjetodavnom je odboru najveće Rumunjske klinike za estetsku kirurgiju i estetsku medicinu – Cronos Med Svojim širokim znanjem i iskustvom na brojnim poduzetničkim projektima, intenzivno radi na poticanju poduzetništva kroz različite projekte putem Medijske platforme Poduzetnik, kao što su izdavanje časopisa, pokretanje portala Poduzetnik.biz, organiziranje konferencija „Poduzetnički mindset“ i dviju Youtube emisija – „Poduzetnički mindset“ sa Sašom Cvetojevićem i „Prodajni mindset“ s Vedranom Sorićem i Sašom Tenodijem. Cilj je medijske platforme Poduzetnik učiniti poduzetnike liderima društva te unijeti poduzetnički mindset u svaku mladu odsobu, što je ujedno i osobna misija Ognjena Bagatina.
Nada Božina
prof.dr.sc., dr.med, spec.lab.med., KBC Zagreb
Nada Božina diplomirala je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1977.g. od kada radi u Kliničkom bolničkom centru Zagreb. Doktorirala je s temom iz područja psihijatrijske farmakogenetike. Od 2015. g. radi u kumulativnom radnom odnosu na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Zavodu za farmakologiju i u Kliničkom bolničkom centru Zagreb, Kliničkom zavodu za laboratorijsku dijagnostiku, Odjelu za farmakogenomiku i individualizaciju terapije. Usavršavala se u više prestižnih centara u području istraživanja toksičnosti u modelima in vitro/in vivo (University of Glasgow, Royal Postgraduate Medical School London, University of Antwerpen) te iz područja molekularne dijagnostike (The Hatfield Polytechnic , Velika Britanija; UC Davis, Kalifornija, SAD; Universitätsklinikum Würzburg, Laboratory of Functional Genomics, Würzburg, Njemačka). 1997. g. osniva u Kliničkom zavodu za laboratorijsku dijagnostiku KBC Zagreb Laboratorij, potom Odjel za farmakogenomiku i individualizaciju terapije. 2013-2016 voditeljica projekta “Farmakogenomika i farmakovigilancija – sprečavanje nuspojava u individualizaciji terapije“, kojeg provode Klinički bolnički centar Zagreb, Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Agencija za lijekove i medicinske proizvode (HALMED);
Nenad Bratković
magistar nutricionizma, sveučilišni magistar fitofarmacije i dijetoterapije, diplomirani sportski nutricionist, Nutriklinika
Nenad Bratković voditelj je i vlasnik NutriKlinike - nutricionističkog centra za dijetoterapiju i sportsku prehranu, koji djeluje 15 godina u Zagrebu. Nakon studija na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu, završava poslijediplomski specijalistički studij Fitofarmacije s dijetoterapijom na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu u Zagrebu te studij sportske prehrane u Velikoj Britaniji. Od 2008.godine do danas, radio je kao nutricionist s tisućama brojnih klijenata s raznim zdravstvenim indikacijama koje zahtijevaju dijetoterapiju i sportašima iz skoro sviju sportova. Pozvani je predavač liječnicima, ljekarnicima i kineziolozima na mnogobrojnim kongresima, stručnim skupovima u Hrvatskoj i inozemstvu. Organizator je NutriKlinika simpozija “Integrativan pristup zdravlju” posvećenom zdravlju žene. Zagovara personaliziranu prehranu, kao i integrativan pristup zdravlju čijeg je koncepta idejni začetnik i promicatelj. Surađuje s mnogim liječnicima, ljekarnicima i kineziolozima.
Iva Mihatov Štefanović
specijalist pedijatar, subspecijalist pedijatrijske pulmologije
Iva Mihatov Štefanović radi u Klinici za pedijatriju KBC Sestre milosrdnice kao voditeljica Zavoda za pulmologiju, alergologiju, endokrinologiju i dijabetes. Magistrirala je 2006. godine na Prirodoslovno matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a doktorirala 2014. godine na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Licencirani je instruktor tečaja uznapredovalog oživljavanja kod djece Advanced Pediatric Life Support od 2005. godine. Završila je tečaj pedijatrijske bronhoskopije u organizaciji Europskog respiratornog društva 2009. godine u Parizu i tečaj ultrazvuka pluća u organizaciji Britanskog torakalnog društva 2018. u Oxfordu. Uže područje stručnog i znanstvenog interesa joj je astma u dječjoj populaciji. Izvanredni je profesor na Katedri za pedijatriju Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i voditeljica kolegija Pedijatrija na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu, predavač na poslijediplomskom stručnom studiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu. Tajnica je Hrvatskog pedijatrijskog društva.
Aleksandar Đakula
izv. prof. dr. sc., dr. med., spec. javnog zdravstva, Škola narodnog zdravlja “Andrija Štampar”, MEF Zagreb
Aleksandar Džakula od 1999. godine profesionalno je usmjeren na područje upravljanja i organizacije skrbi za zdravlje. Aktivno surađuje na projektima koji se provode u okviru promjena zdravstvenog sustava u RH. Djeluje kao stručni suradnik i savjetnik u više javnih ustanova i jedinica regionalne uprave. Vodio je ili surađivao na projektima Europske komisije, Svjetske zdravstvene organizacije te Svjetske banke. Koordinator je PUB HUB programa na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te je i nacionalni koordinator u okviru European Observatory on Health Systems and Policies.
Martina Jerbić
specijalistica ginekologije i opstetricije, stalni sudski vještak za područje ginekologije i opstetricije te ravnateljica poliklinike NANNA u Varaždinu
Martina Jerbić specijalistica je ginekologije i opstetricije sa punih 32 godine radnog staža u medicini. Od 2001.godine se bavi ginekologijom, a prije toga je svoje znanje sticala na području obiteljske i školske medicine. Specijalizirala je u Petrovoj klinici u Zagrebu, a nakon toga sav svoj potencijal, entuzijazam i trud usmjerila holističkom i individualnom pristupu svakoj pacijentici ponaosb. Svoju polikiniku je nazvala NANNA , po sestri koja je imala Downov sindrom i koja ju je nadahnula za odabrano zvanje. Duhovnost i moć ženske intuicije smatra mudrošću od koje i sama svakodnevno uči. Medicinski poziv smatra darom služnosti, a znanje i usavršavanje osnovnim alatom svoga rada. Zadnje 2 godine posvećena je ženskom zdravlju u periodu promjene, tzv. perimenopauzi te educira i savjetuje žene diljem Hrvatske kako taj period najbolje i najjednostavnije proći. Njezino polje interesa su i žene mlađe i srednje životne dobi , osobito one, koje imaju problem sa zanošenjem. Zanimljivo je da je u praćenju i vođenju trudnoća u njenoj ambulanti uvijek prisutan i partner trudnice čime jača integritet obitelji i osnažuje zajednicu u cjelini. Završila je i dvogodišnju edukaciju za seksualnu savjetnicu što joj uvelike pomaže u njenom radu. Također se bavi i sudskim vještačenjem za područje ginekologije i opstetricije , a taj dio svog izbora smatra najzanimljivijim izazovom svog profesionalnog staža .
Vojislav Mazzocco
liječeni novinar, depresivac
Vojislav Mazzocco piše otkako zna za sebe, puno manje govori nego što tipka po tastaturi. Posljednjih godina tu ovisnost pokušava prevladati. Kada tužno pogleda pravi je poster boy za depresiju. Manični pogled mu se bolje vidi na slikama nego uživo. Godinama je radio u gotovo svim medijima u Hrvatskoj u kojima je vrijedilo raditi, pisao je uglavnom o društvu i politici. Napustio je novinarstvo i shvatio da je sve bilo uzalud. Davno je završio filozofiju i sociologiju te na sreću zaboravio gotovo sve što je naučio.
Tena Sakar Vukić
digitalna kreatorica, sportašica, poduzetnica, glumica, model i majka
Tena Sakar Vukić kroz 12 godina rada u digitalnom marketingu stekla je puno iskustva. Glumila je u domaćim i internacionalnim reklamama i sapunicama, te je nosila revije za mnoge hrvatske dizajnere. Više od 25 godina bavi se atletikom i orijentacijskim trčanjem, a zadnjih godina i triatlonom. Nastupila je na dva Svjetska juniorska prvenstva i jednom Svjetskom seniorskom prvenstvu u orijentacijskom trčanju. Aktivno sudjeluje na utrkama i nastupa i dalje za Hrvatsku na orijentacijskim međunarodnim natjecanjima. S 19 godina oboljela je od psihičke bolesti, bipolarnog poremećaja koji je uveliko obilježio njezin život. Krajem 2022. godine otvara vlastiti obrt za digitalni marketing i kreće u poduzetničke vode. Trenutno je fokusirana na izradu digitalnog sadržaja i organiziranje radionica i tribina na temu mentalnog zdravlja za djecu i odrasle. Glavna svrha njezinog djelovanja je destigmatizacija osoba koje pate od psihičkih poremećaja.
Ivica Belina
prof. edukac.reh., predsjednik Hrvatske krovne udruge pacijenata
Ivica Belina predsjednik je Hrvatske krovne udruge pacijenata Koalicije udruga u zdravstvu od 2014. Njegovi glavni interesi su jednakopravan i ravnopravan pristup zdravstvenoj skrbi, aktivna uloga pacijenata u njihovom liječenju i u zdravstvenom sustavu, te zdravstvene politike na nacionalnoj, EU i globalnoj razini. Od 2016. vrlo je aktivan u području skrbi za rak i zagovaranju potreba pacijenata oboljelih od raka. Na nacionalnoj razini uspostavio je neformalnu platformu udruga pacijenata oboljelih od raka Onkologija.hr, čime je osigurao aktivnu ulogu udruga pacijenata oboljelih od raka u izradi i donošenju Nacionalnog strateškog okvira protiv raka.
Vesna Vukičević Lazarević
dr. med., dr. sc., spec. interne medicine,subspec alergologije i kliničke imunologije, Specijalna bolnica za plućne bolesti
Vesna Vukičević Lazarević je diplomirala na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Nakon stjecanja statusa specijalista interne medicine u Kliničkoj bolnici Merkur, završila je subspecijalizaciju iz alergologije i kliničke imunologije u Kliničkom bolničkom centru Zagreb. Dodatno, završila je i magisterij iz Alergologije na sveučilištu Imperial College London. Od 2010 g. je zaposlena u Specijalnoj bolnici za plućne bolesti, Zagreb. Dr. Vukičević Lazarević je ponosna članica važnih strukovnih organizacija, uključujući Hrvatski liječnički zbor, Hrvatsko pulmološko društvo, Europsko respiratorno društvo, Europsko društvo za alergologiju i kliničku imunologiju te Europsko društvo za imunodeficijencije.
Valerija Bralić Lang
doc. prim. dr. sc. Valerija Bralić Lang, dr. med., specijalistica obiteljske medicine
Valerija Bralić Lang je docentica i viša znanstvena suradnica na Katedri za obiteljsku medicinu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i glavna mentorica za specijalizaciju iz obiteljske medicine. Osobit značaj pridaje preventivnim kao i inovativnim dijagnostičkim aktivnostima te promjenama koje mogu unaprijediti rad liječnika obiteljske medicine i poboljšati ishode pacijenata. Edukativnim radom aktivno surađuje s udrugama pacijenata. Aktivno sudjeluje u domaćim i međunarodnim tijelima vezanim uz znanstvenu djelatnost te je aktivan istraživač u nekoliko projekata i kliničkih istraživanja. Čest je pozvani predavač na domaćim i međunarodnim znanstvenim ili stručnim skupovima. Objavila je više od 90 znanstvenih ili stručnih radova, autorica je poglavlja nekoliko knjiga, te drugih publikacija i pripručnika. Članica je više domaćih i međunarodnih stručnih društava.
Ana Bišćan Tvrdi
dr.med. spec. oftalmolog
Ana Bišćan Tvrdi bavi se pregledima i liječenjem stražnjeg segmenta oka, pregledava
pacijente oboljele od dijabetičke retinopatije, degeneracije makule i očnog živca. Izvodi
lasersko liječenje pozadine oka laserskom fotokoagulacijom te primjenjuje intravitrealne
injekcije iz grupe lijekova anti-VEGF. Uz to radi i kompletne oftalmološke preglede te se bavi
okuloplastičnom kirurgijom.
Svoja prva radna iskustva stekla je kao prodajni predstavnik za Bauerfeind te je radila kao dio
tima tehničke podrške za stručne sastanke u Hrvatskom liječničkom zboru. Doktorica Biščan
Tvrdi radila je i u Zavodu za hitnu medicinu Grada Zagreba, a liječnički je staž izvršila u
Zavodu za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ u Zagrebu. Specijalizaciju iz oftalmologije i
optometrije za polikliniku Medikol, stekla je u Kliničkoj bolnici „Sveti Duh“ u Zagrebu. Kao
specijalist oftalmolog radila je u Poliklinici Medikol gdje je ujedno bila i pročelnica
polikliničkog odjela za oftalmologiju. Od 2021. doktorica Bišćan Tvrdi dio je stručnog tima
Poliklinike Bilić Vision.
Doktorica Bišćan Tvrdi nakon završenog studija na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u
Zagrebu, 2010. godine polaže stručni ispit za zdravstvene radnike te od 2011. do 2016. stječe
specijalizaciju iz oftalmologije i optometrije. Godine 2013. upisuje doktorski studij
biomedicine i zdravstva) na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Karin Zibar Tomšić
dr. sc., dr. med. spec. endokrinologije i dijabetologije u KBC-u Zagreb
Karin Zibar Tomšić rođena Osječanka, završila je Medicinski fakultet u Zagrebu i danas je specijalistica endokrinologije i dijabetologije u KBC-u Zagreb. Članica je upravnog odbora Hrvatskog društva za endokrinologiju i dijabetologiju (HDED) Hrvatskog liječničkog zbora i voditeljica Sekcije mladih endokrinologa HDED-a. Uže područje interesa su joj bolesti štitnjače, doštitne žlijezde, šećerna bolest tipa 1, bolesti hipofize, bolesti nadbubrežne žlijezde i neuroendokrini tumori. Uz navedeno se bavi i ostalim područjima iz endokrinologije i dijabetologije, uključujući terapiju inzulinskom pumpom, UZV štitnjače te punkciju čvorova u štitnjači i doštitnoj žlijezdi, a prva je i jedina je endokrinologica u Hrvatskoj koja izvodi analizu očne pozadine nemidrijatičkom kamerom kao probir na dijabetičku retinopatiju. Doktorirala je 2015. i autorica je brojnih znanstvenih radova. Iznimno je aktivna u edukaciji mladih endokrinologa, na hrvatskoj, regionalnoj i europskoj razini. Od 2019. godine organizira njihovu trajnu edukaciju u obliku webinara, sudjeluje u izradi biltena iz područja endokrinologije i dijabetologije te ostalih projekata koji se mogu pronaći na web stranici HDED-a. Zajedno s mladim endokrinolozima Hrvatske 2022. godine organizirala je Europski kongres mladih endokrinologa (EYES) u Zagrebu te, do sada, tri regionalna simpozija mladih endokrinologa. Članica je Europskog endokrinološkog društva (ESE), Europskog udruženja za bolesti nadbubrežne žlijezde (ENSAT) i Europskog društva za neuroendokrine tumore (ENETS). Članica je upravnog odbora EYES-a, članica upravnog odbora za EYES „newsletter“, EYES predstavnik projekta za kalcij i kosti unutar ESE-a, EYES predstavnik u edukacijskom odboru ESE te EYES predstavnik upravnog odbora za ESE „newsletter“. Svojim uzorom i edukativnim radom pridonosi stvaranju izvrsnosti u sadašnjosti i budućnosti hrvatske endokrinologije i njezinoj prepoznatljivosti izvan hrvatskih granica.
Tomislav Karamatić
certificirani učitelj meditacije
Nakon 25 godina uspješne poslovne karijere napušta korporativni krajolik kako bi se posvetio prenošenju drevnih mudrosti s ciljem poticanja ljudi da dožive svoju istinsku prirodu te bolje razumiju svijet koji ih okružuje.Svjetski putnik koji otkriva da za promjenu ne treba otputovati daleko i stalno tražiti nove obzore - treba gledati novim očima,njegovati svijet u sebi i biti ta promjena koju želimo vidjeti. Alat koji nam je potreban je meditacija a on je ju je usavršavao kroz mnoge učitelje od kojih je najznačajniji Dr.Deepak Chopra pod čijim je vodstvom i dobio certtifikat za učitelja Meditacije iskonsog zvuka ( ili Primordial Sound meditation u orginalu). Želja mu je pojednostaviti tehniku meditacije i pomoći Vam da joj se svakodnevno vraćate kako bi stalno imali pristup „Vašoj unutarnjoj banci“,Vašoj svijesti u kojoj se sva iskustva dešavaju Za njega,meditacija je naš put do slobode, koji dolazi iz lakoće, a ne ozbiljnosti; od fleksibilnosti, a ne krute vezanosti za pravila.
Mirta Kapetanović
prof. logoped
Mirta Kapetanović je rođena 8. travnja 1983. u Zagrebu. Nakon završene X. gimnazije, 2001. g. upisuje logopediju na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu. Za istraživanje područja razvoja mentalnog leksikona 2005. godine dobiva Rektorovu nagradu. Tijekom studija volontira u domu za djecu u Nazorovoj i aktivno se bavi plesom. Prva iskustva stječe na studentskoj praksi u zagrebačkim bolnicama, ustanovama, vrtićima i školama, te volontiranjem u privatnom logopedskom kabinetu. Nakon fakulteta odlučuje nastaviti raditi s djecom školske dobi baveći se najviše područjima jezičnog razvoja, čitanja i pisanja u školovanju učenika s teškoćama. Na radnom mjestu stručnog suradnika logopeda redovne osnovne škole u centru Zagreba stječe iskustva, sudjeluje u brojnim stručnim edukacijama i skupovima, razvija izražene komunikacijske vještine u radu s djecom i odraslima. Mentorira studente logopedije u suradnji s Odsjekom za logopediju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta, održavajući im vježbe i studentsku praksu. Nakon više od 16 godina rada na mjestu stručnog suradnika odlučuje se za promjenu i vraćanje svom izvornom zanimanju profesora logopeda u individualnom radu u vlastitoj privatnoj praksi.
Ivana Hadl
fizioterapeut
Ivana Hadl, vlasnica je Izzy Move Prevention Concept-a, čiji je glavni cilj edukacija, prevencija i promocija zdravlja na radnom mjestu sa svrhom poboljšanja razine tjelesne aktivnosti i opceg dobrostanja, te samim time postizanja odrzivog zdravlja. Ivana je fizioterapeut s dugogodisnjim iskustvom u ranoj postoperativnoj rehabilitaciji rekreativaca i profesionalnih sportaša. Nakon MBA studija na Swiss School of Business and Managment, SSBM Geneva završava i doktorski studij na istoj poslovnoj školi s kojom ujedinjuje dvije strane svoje karijere, onu poslovnu te fizioterapeutsku s temom Optimising Workplace Efficiency with Physical Activity Intervention. Uz mnostvo edukacija iz područja ortopedske i manulane medicine te neuroloske rehabilitacije te funckcionalnog fitnessa, Ivana je svoju karijeru u potpunosti posvetila prevenciji i promociji zdravlja kroz kretanje, odnosno snagu koju pokret ima u službi zdravlja. “Vjerujem da svatko od nas u sebi nosi potencijal za činiti bolje izbore, naročito one za ovladavanje zdravim navikama uz pravu edukaciju i motivaciju.”